All for Joomla All for Webmasters

Umowa Ajenta i Żabki Polska to ciekawa lektura. Wszystko, co można powiedzieć o tej Umowie można zamknąć w kilku słowach: masz pracować ciężko i realizować BEZWZGLĘDNIE wszystkie polecenia i zalecenia Firmy Żabka i jej przedstawicieli, a w zamian masz jedną wielką niewiadomą.

Samo określenie wynagrodzenia Ajenta, jako różnicy w cenie zakupu i sprzedaży, bez określenia jakiejkolwiek wysokości marży już daje do myślenia. Odwoływanie się w  Umowie do Instrukcji i Wytycznych, których kandydat na Ajenta nie pozna na szkoleniu – jedynie po podpisaniu Umowy i Weksla – to sprytny zabieg dający nieograniczone możliwości firmie Żabka Polska regulowania wysokości jakichkolwiek wynagrodzeń dla Ajenta wg. uznania Zarządu firmy. W każdej chwili firma może dokonywać zmian marży, standardów, wymagań – i wszystko to poprzez zapisy o w/w Instrukcjach i Wytycznych – jest teoretycznie zgodne z umową.

W nowej Umowie Franczyzy są dwa ważne zapisy:

  • podstawowa kwota wypłaty dla ajenta w wysokości 6,5 tysiąca – ALE, następne dokumenty pokażą, że są kary, które wcale nie gwarantują, że chociaż ta kwota jest pewna dla Ajenta
  • Ajent ma zakaz informowania kogokolwiek o jakichkolwiek sprawach związanych z firmą pod rygorem kary finansowej zdaje się w wysokości .. 50 tyś PLN! Czyżby system wynagrodzeń i Umowa były aż tak niekorzystne, że nie wolno o tym mówić, bo każdy chętny natychmiast się wycofa ?

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz